VZDUŠNÁ AKROBACIE

Vzdušná akrobacie
Vzdušná akrobacie

Umělecké uskupení vzniklo v zimě 2013 spojením čtyř vzdušných akrobatek, které zkrátka začalo bavit společné houpání se v několikametrové výšce. Vzdušná akrobacie na šálách se pro každou z nás stala neodmyslitelnou součástí volného času. Baví nás vymýšlet a hlavně zkoušet nejrůznější kombinace a propojení vlastních těl se šálami. Rády také vyhledáváme zajímavá závěsná místa. Mariánsko-Lázeňská kolonáda, pěší zóna v Českých Budějovicích nebo železniční most nad Vltavou patří mezi naše favority :)

.

.

Ivana

krizovatka

Různým formám akrobacie jsem se věnovala už od dětství (akrobacie na koni, párová akrobacie, akrobatický rock’n’roll) a vzdušný tanec se tak pro mě stal přirozeným vyústěním a zúročením všeho předchozího. První vzdušné zkušenosti a nadšení jsem načerpala v ostravském profesionálním seskupení nového cirkusu Cirkus trochu jinak.  Nyní se vznáším v prostorách pražského Cirqueonu a KD Mlejn pod vedením skvělých akrobatů a lektorů Stéphanie N’Duhirahe a Salvi Salvatore. Cirkus není mojí prací, ale baví mě a umožňuje mi naplno žít a spokojeně pracovat:)

Karolína

karol

Touha stát se cirkusákem (přepadla mne v pětadvaceti letech) společně s potřebou dělat něco neobvyklého (tu mám celý život) a láskou k jevišti, mě zavedla do cirkusového centra Cirqueon. Tam se spousta tvrdého tréninku, potu a modřin pomalu mění v novou životní éru a vysněné zaměstnání. Jsem živým důkazem, že sny se plní, pokud člověk hodně chce. Šály jsou mojí vášní a jsou skvělým nástrojem pro překonávání sebe sama, dostanou vás do kategorie „tohle doma nezkoušejte“.

Eva

10669_392600670861434_326592021_n

Od mládí jsem se věnovala spíše hudbě, ale postupem času jsem přicházela na chuť sportu a tanci. Ráda zkouším nové věci, a tak když jsem objevila workshop závěsné akrobacie v rámci Letní Letné, neváhala jsem ani minutu. Hned další semestr jsem se přihlásila na kurzy a začala se závěsné akrobacii, především tedy šálám, věnovat intenzivněji. A od té doby nevím, kde mi hlava visí :)

Martina

Martina

Stromy, trubky, zahradní věšáky na prádlo a místa těmto podobná – věčně jsem jako malá někde visela nebo někam šplhala. Připadalo mi normální mít mozoly na rukou a pravidelně namožené břišní svaly. Být nohama na zemi se mi prostě zdálo nudné. Proto, když jsem později objevila vzdušnou akrobacii na šálách a ještě ke všemu zjistila, že to není jen nereálná zábava z televize, byla jsem nadšená. A jsem nadšená do teď. Nadšená z toho, že není nutné být pořád nohama na zemi, ale že si můžu jen tak viset a padat vzduchem…

Zaujala Vás nabídka? Neváhejte a využijte náš formulář.

Fotogalerie

Poptávka

Mohlo by Vás zajímat v kategorii Exhibice, show

Vytvořil Tobiáš Potoček 2011