Modrý CIMBÁL

Medi Cimbal
Medi Cimbal

Zpěvák a cimbalista Roman Veverka představuje cimbál ve zcela nové podobě – jako doprovodný nástroj široké plejády písní a skladeb od lidových přes historické až po balady a hity populární hudby nejen ČeskoSlovenska, ale především velkých světových jmen jako jsou U2, Pink Floyd, Sting, Beatles, Elton John a mnoha dalších i v neposlední řadě také tvorby vlastní. Originální pojetí nástroje vyjevuje cimbál v novém světle, v nové části spektra a proto se z něj stal Modrý Cimbál. V současnosti si vše můžete poslechnout v několika koncertních provedeních od sólo vystoupení, s pop-rockovou kapelou a nebo exkluzivně se vzácným hostem.

.

Cimbál v pop-rockové kapele nahradil kytary a ve zcela novém jedinečném zvuku rozeznívá bohatou plejádu lidových písní a světových hitů.

Zpěvák a cimbalista Roman Veverka zasadil efekty obarvený Modrý cimbál do tepající rytmiky baskytary a bicích. Nově tak na publikum dýchá kouzelná atmosféra lidových písní Moravy a Slovenska v osobitých moderních úpravách i neklidný duch novodobých autorských počinů U2, Pink Floyd, Stinga, Beatles, Stinga, Coldplay a mnoha dalších.

Tvůrčí aranže písní, expresivní vokály, způsob hry a souhry, jsou důkazem jejich hlubokého hudebního zanícení. Svou oduševnělou energičností a komunikací přinesli radost i okouzlení do srdcí mnoha posluchačů u nás, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Roman Veverka – zpěv a cimbál
Milan Říha – baskytara a zpěv
Petr Šmíd – bicí a zpěv

Roman Veverka zpívá nad cimbálem balady a hity populární hudby, které vnikly hluboce do srdcí posluchačů na celém světě. V nové podobě zní tvorba Beatles, Pink Floyd, U2, Leonarda Cohena, Eltona Johna, Stinga, Queen a dalších. Z českých pak především tvorba 60.-70. let a samozřejmě mnoho klenotů z písní lidových.

Cimbál je představen jako jedinečný doprovodný nástroj, jehož zvuk ve spojení s naléhavostí hlasu působí intenzivní niterný dotyk. Dává vyniknout především skladbám baladickým. Způsob doprovodu se dá přirovnat k hraní na piano, ale nezaměnitelný zvuk cimbálu je daleko otevřenější, zvonivější a plný alikvotního spektra akordů.

Se svým sólovým vystoupením bývá zván jako koncertní umělec k romantickým i zábavným večerům, jako host na nejrůznější festivaly, společenské akce apod. Osobně mu ve Vídni k jeho interpretaci pogratulovala i samotná Yoko Ono.

Bára Basiková, jedna z nejznámějších a nejoriginálnějších českých zpěvaček spojila svůj nezaměnitelný hlas s cimbálovou pop-rockovou kapelou MediCimbal. Jiskra jednoho náhodného setkání zažehla novou spolupráci, která přináší známé písně nejen ze zpěvaččina repertoáru ve zcela jedinečném zvuku.

Hity jako Souměrná, Veni Domine aj. střídají lidové písně, kterým Bára v netradičních aranžích MediCimbalu dává nový osobitý rozměr. Stejně tak známým světovým hitům U2, Beatles a dalších, které společně rozeznívají a směřují do nečekaných poloh a verzí plných hudebních experimentů a překvapení.

Koncertní vystoupení Báry Basikové a MediCimbalu je ukázkou zpěvaččina velkého interpretačního rozsahu a niterné souhry s alikvoty cimbálu, tradičního nástroje v netradičním kontextu pop-rockové kapely.

Zaujala Vás nabídka? Neváhejte a využijte náš formulář.

Fotogalerie

Poptávka

Mohlo by Vás zajímat v kategorii Tria a malé kapely

Vytvořil Tobiáš Potoček 2011